برنامه های دولت برای مسکن حمایتی است

برنامه-های-دولت-برای-مسکن-حمایتی-است

برنامه های دولت برای مسکن حمایتی است


معاون اول رییس‌جمهور تأکید کرد:
سیاست و برنامه دولت در حوزه ساخت و ساز مسکن و اجاره بها حمایتی است 

اسحاق جهانگیری جلسه ساماندهی بازار مسکن به ریاست معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد و در این جلسه بر ضرورت ساماندهی این بازار تاکید شد.
به گزارش پایگاه خبرى وزارت راه و شهرسازى به نقل از پایگاه اطلاع رسانى دولت، اسحاق جهانگیری در این جلسه با تأکید بر ضرورت ساماندهی بازار مسکن، تصریح کرد: برنامه دولت برای ساماندهی بازار مسکن بکارگیری سیاست های حمایتی در حوزه ساخت و ساز مسکن و اجاره بها است.

جهانگیری با اشاره به روند افزایشی اجاره مسکن که فشارهای اقتصادی را بر مردم افزایش داده است، گفت: اجاره بها در سبد هزینه خانوارها بسیار تعیین کننده است و دولت تصمیم دارد به منظور حمایت از اقشار ضعیف و متوسط جامعه تصمیماتی را برای کنترل و ساماندهی بازار مسکن و اجاره با هدف کاهش فشار بر مستأجرین اتخاذ کند.

در این جلسه که وزیر راه و شهرسازی، سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت، رییس کل بانک مرکزی، شهردار تهران، رییس سازمان امور مالیاتی، مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور نیز حضور داشتند، نماینده وزارت راه و شهرسازی گزارشی از مقایسه روند رشد تجمعی قیمت مسکن و اجاره بها با نرخ تورم عمومی ارائه کرد و به تشریح اقدامات برخی کشورها جهت حمایت از مستأجران در زمان شیوع کرونا پرداخت.

در این نشست همچنین اعضای جلسه ضمن بررسی تحولات بازار مسکن، پیشنهاداتی را با توجه به شرایط کرونا و تحریم برای ساماندهی و ایجاد ثبات در بازار مسکن و نرخ اجاره بها ارائه کردند که برخی مورد تأیید قرار گرفت و مقرر شد وزارت راه و شهرسازی با همکاری سازمان امور مالیاتی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بانک مرکزی و سایر دستگاه های ذیربط، در اسرع وقت نسبت به تدوین مصوبات این جلسه برای حمایت از مستأجرین به ویژه اقشار ضعیف و متوسط جامعه اقدام و به جلسه آینده ارائه کنند تا نهایی و ابلاغ شود.

منبع : وزارت راه و شهرسازی

مطالب مرتبط

فعال شدن سامانه نظارتی شهرداری

ساکنان سکونتگاه های غیر رسمی سند دار می شوند

عقب ماندگی مسکن جبران می شود